Instytutowe

27 OKPR Kamień Śląski

Logo konferencji

W dniach 14-16 czerwca 2018 w Kamieniu Śląskim odbędzie się 27 Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej. Organizatorem konferencji jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Opolskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologii Rozwoju Człowieka. Serdecznie zapraszamy.

Eksperymenty terenowe w psychologii

Plakat wykładu otwartego

W dniu 11 grudnia 2017 roku w sali audytoryjnej Instytutu Psychologii odbędzie się wykład otwarty dr Tomasza Grzyba z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu pt.”Eksperymenty terenowe w psychologii społecznej – dlaczego ekonomia nie powinna wygrywać z trafnością“.

Zaproszenie na warsztaty, pt. „ Super umiejętności na całe życie”

Szanowni Państwo,

W imieniu Dyrekcji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego chciałabym zaprosić  nauczycieli/pedagogów/terapeutów/psychologów, którzy są zainteresowani testowaniem nowej metody zmniejszania lęku u dzieci w wieku 7-11 lat.

Metoda „Super umiejętności na całe życie” znajduje obecnie zastosowanie w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz jest testowana w Niemczech i Grecji. Chcielibyśmy wprowadzić ją na nasze, polskie podwórko, ale wcześniej musimy sprawdzić czy jest ona skuteczna. Uczestnicy warsztatu otrzymają  podręcznik dla nauczyciela i podręcznika dla dziecka wraz ze szczegółowymi instrukcjami.

Szkolenie jest bezpłatne a poprowadzi je autorka metody, prof. Cecilia Essau z Wielkiej Brytanii.

Organizatorem warsztatu jest Dr hab. Anna Bokszczanin

Warsztat będzie miał miejsce 8 grudnia 2017 roku (piątek) w Instytucie Psychologii UO, PL. Staszica 1,  sala 311, w godzinach od  9.00 do 13.00.

Osoby chętne proszę o kontakt na e-mail: abok@uni.opole.pl, tel. 501 605  971.

Dane Autorki metody: Cecilia A. Essau, HBA, MA, PhD, Habilitation, SFHEA, CPsychol, FBPsS, Professor of Developmental Psychopathology & Director, Centre for Applied Research and Assessment in Child and Adolescent Wellbeing (CARACAW) & Research Degrees Convenor (Psychology), Department of Psychology Roehampton University Whitelands College Holybourne Avenue, London  SW15 4JD
Tel:  +44 (0) 20 8392 3647
E-Mail:  C.Essau@roehampton.ac.uk

Visiting Professor, School of Psychology, University of Adelaide, Australia

Msza św. za śp. Prof. Andrzeja Szmajke

Pragniemy poinformować, że Msza św. za śp. Prof. Andrzeja Szmajke będzie odprawiona 9 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w kościele NSPJ (u jezuitów), ul. o. Czaplaka 1.

do tej szczególnej pamięci

o naszym Profesorze.

Efektywne wyszukiwanie informacji w bazach EBSCO – szkolenie

Instytut Psychologii wraz z firmą EBSCO zaprasza na interaktywny wykład, na którym zostanie zaprezentowane wyszukiwanie w bazach PsycARTICLES oraz Academic Search Complete.

Wykład odbędzie się 18 marca 2016 r., godz. 13:00-14:00 oraz 15:00-16:00 w sali 202 Instytutu Psychologii.

Helicopter anthropology, czyli co psycholog bada w Amazonii

Zapraszamy na wykład otwarty dra hab. Piotra Sorokowskiego, psychologa i pracownika Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. “Helicopter anthropology, czyli co psycholog bada w Amazonii“. Wykład odbędzie się w dniu 16 grudnia 2015r. o godzinie 15:45 w sali audytoryjnej 112 Instytutu Psychologii.

I Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna

I Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna BEZDZIETNOŚĆ JAKO PROBLEM WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA. Styl życia – niepłodność – adopcja – odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim, w dniach 20-21 października 2014 r. Organizatorami Konferencji są Instytuty: Nauk o Rodzinie i Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji http://bezdzietnosc-adopcja-opole.pl/