Dla pracowników

27 OKPR Kamień Śląski

Logo konferencji

W dniach 14-16 czerwca 2018 w Kamieniu Śląskim odbędzie się 27 Ogólnopolska Konferencja Psychologii Rozwojowej. Organizatorem konferencji jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Opolskiego oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologii Rozwoju Człowieka. Serdecznie zapraszamy.

Eksperymenty terenowe w psychologii

Plakat wykładu otwartego

W dniu 11 grudnia 2017 roku w sali audytoryjnej Instytutu Psychologii odbędzie się wykład otwarty dr Tomasza Grzyba z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu pt.”Eksperymenty terenowe w psychologii społecznej – dlaczego ekonomia nie powinna wygrywać z trafnością“.

Zaproszenie na warsztaty, pt. „ Super umiejętności na całe życie”

Szanowni Państwo,

W imieniu Dyrekcji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego chciałabym zaprosić  nauczycieli/pedagogów/terapeutów/psychologów, którzy są zainteresowani testowaniem nowej metody zmniejszania lęku u dzieci w wieku 7-11 lat.

Metoda „Super umiejętności na całe życie” znajduje obecnie zastosowanie w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz jest testowana w Niemczech i Grecji. Chcielibyśmy wprowadzić ją na nasze, polskie podwórko, ale wcześniej musimy sprawdzić czy jest ona skuteczna. Uczestnicy warsztatu otrzymają  podręcznik dla nauczyciela i podręcznika dla dziecka wraz ze szczegółowymi instrukcjami.

Szkolenie jest bezpłatne a poprowadzi je autorka metody, prof. Cecilia Essau z Wielkiej Brytanii.

Organizatorem warsztatu jest Dr hab. Anna Bokszczanin

Warsztat będzie miał miejsce 8 grudnia 2017 roku (piątek) w Instytucie Psychologii UO, PL. Staszica 1,  sala 311, w godzinach od  9.00 do 13.00.

Osoby chętne proszę o kontakt na e-mail: abok@uni.opole.pl, tel. 501 605  971.

Dane Autorki metody: Cecilia A. Essau, HBA, MA, PhD, Habilitation, SFHEA, CPsychol, FBPsS, Professor of Developmental Psychopathology & Director, Centre for Applied Research and Assessment in Child and Adolescent Wellbeing (CARACAW) & Research Degrees Convenor (Psychology), Department of Psychology Roehampton University Whitelands College Holybourne Avenue, London  SW15 4JD
Tel:  +44 (0) 20 8392 3647
E-Mail:  C.Essau@roehampton.ac.uk

Visiting Professor, School of Psychology, University of Adelaide, Australia

Msza św. za śp. Prof. Andrzeja Szmajke

Pragniemy poinformować, że Msza św. za śp. Prof. Andrzeja Szmajke będzie odprawiona 9 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w kościele NSPJ (u jezuitów), ul. o. Czaplaka 1.

do tej szczególnej pamięci

o naszym Profesorze.

OGŁOSZENIE

W związku z dniem Wszystkich Świętych zostały ustalone w dniu 31.10.2017  godziny rektorskie od g. 15.00 oraz w dniu 2.11.2017 godz. rektorskie do 12.00 dla wszystkich studentów.

V psychologia

Prosimy o zapoznanie się z zasadami obrony pracy magisterskich obowiązującymi w roku akademickim 2017/2018. Dokumenty znajdują się w zakładce Student -> Seminaria magisterskie – informacje naszego serwisu.

Dokumenty do obrony prac dyplomowych

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami dotyczącymi dokumentów do obrony prac dyplomowych. Zarządzenie Rektora 26/2017 z dnia 9 czerwca 2017 znajduje się w dokumentach do pobrania w naszym serwisie.

Psychologiczne i prawne aspekty przemocy

Studenckie Koło Naukowe Psychologii Sądowej, Kryminalnej i Penitencjarnej AENIGMA zaprasza na konferencję naukową pt. „Psychologiczne i prawne aspekty przemocy”, która odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2017 w sali 112 Instytutu Psychologii. Rozpoczęcie konferencji planowane jest na godzinę 10:00.

Statistica

Dostępna jest już nowa uczelniana licencja na oprogramowanie Statistica. Do posiadanej wersji 12.5PL mamy kody przedłużenia licencji na kolejny rok (do 15 marca 2018 roku). Dla nowych instalacji będziemy korzystać z wersji 13.1PL programu Statictica. Wszelkie informacje dostępne są po zalogowaniu się do serwisu w zakładce Oprogramowanie.

Zapraszamy do aktualizacji posiadanych instalacji programu Statistica.

Pomóż studentce psychologii

Mam na imię Ilona lat 48. Od najmłodszych lat jestem osobą niedowidzącą.

Do tej pory nie było szansy na wyleczenie. Wszyscy lekarze twierdzili że choroba z czasem może tylko się pogłębiać aż do całkowitej utraty wzroku. Jednak pojawiła się obecnie szansa dzięki Retinie z wykorzystaniem w leczeniu komórek macierzystych. Niestety koszt takiego zabiegu jest bardzo wysoki, wynosi 20.000 zł. Nie jestem w stanie sama w krótkim czasie uzbierać takiej kwoty.

Zwracam się z prośbą o finansowe wsparcie mojego leczenia. Dodam również że jestem studentką piątego roku psychologii i poprawa wzroku pomogła by mi w ukończeniu studiów oraz prowadzeniu normalnego życia.

Termin operacji operacji zaplanowany jest na 27 kwietnia 2017 roku. Wpłat można dokonać za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Za pomoc bardzo bardzo dziękuję.

Konferencja naukowa Świat według Szmajkego

Konferencja naukowa Świat według SzmajkegoW imieniu Komitetu Naukowego zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Świat według Szmajkego”. Konferencja jest planowana w dniach 6 -7 czerwca 2017 roku w Opolu. Instytut Psychologii jest gospodarzem konferencji przy współpracy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematyka konferencji:

• psychologia społeczna i psychologia osobowości
  • psychologia polityczna
  • psychologia sportu

Zapraszamy do serwisu konferencji na www.psychologia.uni.opole.pl/konferencja

SpeedUp Business – Fundusze unijne dla firm

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego organizuje spotkanie SpeedUp Business – FUNDUSZE UNIJNE DLA FIRM, które odbędzie się 26 stycznia 2017 r.  w salce konferencyjnej w DS Kmicic. Udział jest bezpłatny.