Opolska Wiosna Psychologiczna

Opolska Wiosna Psychologiczna to wydarzenie zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego, którego celem jest popularyzacja wiedzy psychologicznej na terenie Opola i dotarcie do - z pewnością - szerokiego grona osób zainteresowanych psychologią.
W trakcie organizowanych spotkań istotne będzie również akcentowanie związku psychologii z innymi dziedzinami wiedzy, co dla wielu może okazać się dużą niespodzianką!

Ideą Opolskiej Wiosny Psychologicznej jest poszukiwanie związku psychologii z innymi dziedzinami życia. Myślą przewodnią Pierwszej Edycji Opolskiej Wiosny Psychologicznej jest hasło: „Psychologia sztuką życia”. Celem organizowanych wydarzeń jest zaangażowanie Instytucji Kulturalnych Miasta Opole oraz innych Organizacji do stworzenia artystycznej przestrzeni poszukiwania integralności psychologii ze sztuką. Opolska Wiosna Psychologiczna kreuje różnorodne tematy odnoszące się do życia kulturalnego i społecznego jako sztuki życia. Sztuki w psychologii poszukujemy w takich zagadnieniach jak czas, autoprezentacja, emocje, różnice indywidualne, rodzicielstwo, rozwój osobisty i pomoc psychologiczna. Przestrzeń miejska daje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach wszystkim mieszkańcom, by popularyzować wiedzę psychologiczną, w celu doskonalenia kompetencji społecznych. Projekt zakłada możliwość wymiany wiedzy naukowej z myśleniem potocznym oraz zintegrowanie psychologii ze sztuką. Podczas wydarzeń będziemy mogli doświadczyć między innymi ile psychologia ma wspólnego z instalacją, filmem, czy teatrem.

Program Opolskiej Wiosny Psychologicznej

Bilety

Bilety na spektakl, galę oraz bal dostępne będą już niebawem!

Osoby zainteresowane biletami na spektakl, który odbędzie się 12.04 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, dostępne są u nas do 20.03 w cenie 20 zł. W celu nabycia prosimy o kontakt mailowy w temacie maila wpisując "Spektakl", a w treści ilość biletów. Będziemy się z Państwem kontaktować po otrzymaniu maila.

Bilety dostępne są również w kasie teatru w cenie: 25 zł - ulgowy, 35 zł - normalny.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

Organizatorzy

Organizatorem Opolskiej Wiosny Psychologicznej jest Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego
działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego

Konsultacja merytoryczna: dr Przemysław Zdybek, dr Katarzyna Skałacka

 • Krzysztof Adamkiewicz zajmował się obsługą logistyczną Konferencji „Psychologia w teatrze. Teatr w psychologii” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu.
 • Paulina Dobroszek zajmowała się obsługą logistyczną podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro” oraz pomocą w przebiegu warsztatów w ramach realizacji projektu.
 • Marta Gryl pomagała w organizacji Balu Psychologa w klubie „Cina” w Opolu w ramach realizacji projektu.
 • Izabella Juraszek koordynowała Galę podsumowującą projekt, zajmowała się obsługą logistyczną podczas projekcji filmu „Nadejdą lepsze czasy” oraz podczas Konferencji „Psychologia w teatrze. Teatr w psychologii” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, a także wspierała działania promocyjne.
 • Justyna Kałuża zajmowała się obsługą logistyczną podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Psychologia wczoraj – dziś i jutro” w ramach realizacji projektu.
 • Wojciech Karwot prowadził Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukową – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro” w ramach realizacji projektu.
 • Katrin Klama zajmowała się obsługą techniczną podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, pomagała w przebiegu warsztatów oraz angażowała się w działania promocyjne w ramach realizacji projektu.
 • Michaela Król pomagała w organizacji spotkania „Multicultural gamenight” w klubokawiarni „Laba” w ramach realizacji projektu.
 • Nicole Kukla pomagała w przebiegu warsztatów dla studentów psychologii w ramach realizacji projektu.
 • Paweł Kwasik koordynował działania finansowe realizowanego projektu, nawiązał współpracę z Restauracją „Quchnia”, Kawiarnią „Pozytywka” i Kołem Naukowym Artystów oraz wykonywał zdjęcia podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, Konferencji „Psychologia w teatrze. Teatr w psychologii” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, warsztatów odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu oraz podczas Gali podsumowującej projekt.
 • Aleksandra Kwaśnicka prowadziła Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukową „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, pomagała w przebiegu organizowanych warsztatów, współtworzyła gazetkę towarzyszącą wystawie „Kapsuła czasu” oraz angażowała się w działania promocyjne w ramach realizacji projektu.
 • Agata Lelek zajmowała się obsługą logistyczną podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, podczas projekcji filmu „Nadejdą lepsze czasy” oraz podczas Gali podsumowującej realizację projektu.
 • Maciej Ługowski konsultował regulaminy dla uczestników wydarzeń pod kątem prawnym, które towarzyszyły realizacji projektu.
 • Artur Majchrzak koordynował warsztaty dla seniorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, nawiązał kontakt z Kołem Naukowym Pracowników Socjalnych UO, Fundacją „Bądź Dobroczyńcą”, prowadził dyskusję po filmie „Nadejdą lepsze czasy” oraz zajmował się obsługą logistyczną Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro” w ramach realizacji projektu.
 • Dominika Mazur prowadziła Galę podsumowującą projekt oraz brała udział w działaniach promocyjnych w ramach realizacji „Opolskiej Wiosny Psychologicznej.
 • Paulina Parkoła koordynowała warsztaty dla studentów psychologii oraz uczestniczyła w działaniach promocyjnych w ramach realizacji projektu.
 • Monika Pocałujko pomagała w organizacji spotkania „Multicultural gamenight” w klubokawiarni „Laba” oraz wykonywała zdjęcia podczas warsztatów, gry miejskiej przeciw dyskryminacji kobiet w miejscu pracy i spotkania „Multicultural gamenight” w ramach realizacji projektu.
 • Marzena Rogowska koordynowała działania promocyjne realizowanego projektu, współtworzyła i koordynowała stronę internetową wydarzenia, wykonała projekty materiałów promocyjnych i grafikę wydarzenia, opracowała gazetkę towarzyszącą wystawie „Kapsuła czasu” w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod kątem graficznym oraz prowadziła Galę podsumowującą projekt.
 • Aleksandra Różańska stworzyła pomysł i plan wydarzeń „Opolskiej Wiosny Psychologicznej” wraz z hasłem przewodnim „Psychologia sztuką życia”, koordynowała przebieg całego projektu oraz podprojekty takie jak: wystawa „Kapsuła Czasu” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukową „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, Konferencję „Psychologia w teatrze. Teatr w psychologii” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, nawiązała współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu, Teatrem Lalki i Aktora w Opolu, Kołem Naukowym Teatrologów, Szkołą Florystyczną „Kwitnące Horyzonty” oraz nieformalnym stowarzyszeniem „Pora na Animatora” i wspierała działania promocyjne realizowanego wydarzenia.
 • Joanna Rzeczycka koordynowała organizację Balu Psychologa w klubie „Cina” w ramach realizacji projektu.
 • Klaudia Strzemecka pomagała w organizacji Balu Psychologa w klubie „Cina” w ramach realizacji projektu.
 • Dominika Szulik zajmowała się obsługą logistyczną podczas Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej – „Psychologia wczoraj – dziś i jutro”, uczestniczyła w animacji dzieci, współrealizowała wystawę „Kapsuła czasu” wykorzystującej narzędzie coachingowe oraz angażowała się w działania promocyjne w ramach realizacji projektu.
 • Paulina Ślusarczyk koordynowała warsztaty dla rodziców z cyklu „Akademia Pozytywnego Rodzicielstwa” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w ramach realizacji projektu.
 • Miłosz Tomala koordynował działania związane z organizacją gry miejskiej przeciw dyskryminacji kobiet w miejscu pracy z ramienia Koła Naukowego Studentów Psychologii, która była organizowana przez Laboratorium Zmiany w ramach „Opolskiej Wiosny Psychologicznej”.
 • Nikola Wieczorek koordynowała przebieg spotkania „Multicultural gamenight” oraz nawiązała współpracę ze Szkołą Językową „Schwa” i Klubokawiarnią „Laba” w ramach realizacji projektu.
 • Maria Wójcik koordynowała warsztaty towarzyszące Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Psychologia wczoraj – dziś i jutro” w ramach realizacji projektu.
 • Monika Wróbel koordynowała warsztaty dla rodziców z cyklu „Akademia Pozytywnego Rodzicielstwa” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w ramach realizacji projektu.
 • Katarzyna Zakrzewska stworzyła pomysł realizacji projekcji filmu w Kinie Studyjnym „Meduza” podczas „Opolskiej Wiosny Psychologicznej” oraz koordynowała działania związane z jego realizacją wraz z odbywającą się po filmie „Nadejdą lepsze czasy” dyskusją, a także wspierała działania promocyjne poprzez współtworzenie grafik i prezentacji podsumowującej projekt.

Przepiękny wystrój sali podczas Gali Instytutu Psychologii UO
zawdzięczamy Szkole Florystycznej Kwitnące Horyzonty.

Współpraca

W organizacji wydarzenia nieocenionym wsparciem byli dla nas

Kontakt

Formularz kontaktowy:

Adres e-mail: