WEBINAR MIĘDZYNARODOWY

10 grudnia 2020 r. Opole ‒ Mikołajów
Instytut Psychologii, Uniwersytet Opolski ‒ Katedra Psychologii, Mikołajowski Uniwersytet Narodowy (Ukraina)

Webinar - Poczucie bezpieczeństwa i zdrowie psychiczne w środowisku edukacyjnymW dniu 10 grudnia 2020 r. odbył się WEBINAR MIĘDZYNARODOWY zatytułowany: „Sense of safety and mental health in the educational environment: students, teachers, parents / Poczucie bezpieczeństwa i zdrowie psychiczne w środowisku edukacyjnym: uczniowie, nauczyciele, rodzice”.

Webinar został zorganizowany przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Opolskiego i Katedrę Psychologii Mikołajowskiego Uniwersytetu Narodowego (Ukraina). Wzięło w nim udział kilkunastu pracowników naukowych oraz kilkudziesięciu studentów z obydwóch instytucji. Tematyka webinaru dotyczyła psychologicznych zagadnień poczucia bezpieczeństwa w środowisku edukacyjnym z uwzględnieniem szerszego kontekstu kulturowego i społecznego. Wygłoszono cztery następujące wykłady:

1. Prof. UO dr hab. Romuald Derbis ‒ „Poczucie bezpieczeństwa z perspektywy procesów globalizacji”
  2. Prof. UO dr hab. Dariusz Krok ‒ „Poczucie bezpieczeństwa wewnętrznego a dobrostan psychiczny u późnych adolescentów”
  3. Prof. dr hab. Iryna Sawenkowa ‒ „Chronopsychologiczne przewidywanie poczucia bezpieczeństwa w środowisku i jakość życia osób o specjalnych potrzebach”
  4. Dr Iryna Litwinenko ‒ „Bezpieczeństwo psychologiczne w środowisku edukacyjnym”

Po wykładach odbyła się żywa dyskusja, w której uczestnicy zadawali wiele interesujących pytań dotyczących m.in. sposobów interwencji psychologicznych ukierunkowanych na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, relacji globalizacji i poczucia bezpieczeństwa czy poziomu poczucia bezpieczeństwa w kontekście epidemii COVID-19.

Data publikacji w serwisie: 15-12-2020 12:28:03