Wykład otwarty prof.dr hab. Marka Tokarza, marzec 2010

prof. Marek TokarzW dniu 18 marca 2010 na zaproszenie Instytutu Psychologii oraz Opolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego gościł u nas prof.dr hab. Marek Tokarz z Uniwersytetu Sląskiego.

Jego zainteresowania naukowe obejmują między innymi logikę, teorię argumentacji i komunikację społeczną. Tym dziedzinom poświęcił ponad sto dwadzieścia publikacji, w tym osiem książek. Najobszerniejszy przegląd głównych dokonań naukowych zawierają dwie obszerne monografie jego autorstwa: Elementy pragmatyki logicznej (PWN, 1993) i Argumentacja, perswazja, manipulacja (GWP, 2006).
Ma za sobą kilka dłuższych pobytów w zagranicznych instytucjach naukowych: w Uniwersity of Pittsburgh, University of California w Los Angeles i w Netherlands Institute for Advanced Study. Stypendysta programu Fulbrighta. Członek kilku rad wydawniczych i towarzystw naukowych (między innymi: International Pragmatics Association, International Communication Association).

Data publikacji w serwisie: 01-03-2010 12:30:25